Batum Bayi Turu

Batum Bayi Turu 3 Gece – 4 Gün (Vizesiz)

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 13:00’da buluşma. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 392 tarifeli seferi ile saat 15:45’de Batum'a hareket. Yerel saat ile saat 18.45’de Batum’a varış ve konaklayacağımız otele transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman sonrası Batum gece turu. Şehir turunda ilk gezi yerimiz müzik ve ışığın muhteşem uyumu içerisinde hareket ettiği su dansını izleyeceğimiz.Büyük Su Oyunları olacaktır. Su gösterisi sonrası farklı ve dikkat çekici yapılardan ters şişe şeklinde tasarlanmış Adalet Sarayı, ters bina şeklinde tasarlanan ters restaurant (White Restaurant) gibi ilgimizi çekecek olan yapıları gördükten sonraAli ve Nino’nun heykeline hareket ediyoruz. Burada rehberimizden Kurban Said tarafından kaleme alınmış Romeo ve Juliet’in tahtını alabilecek aşk hikayesini rehberimizden dinledikten sonra müzik ve ışığın muhteşem uyumu içerisindeki dansını izleyebileceğimiz şehir merkezinde yer alanKüçük Su Oyunlarındaki suyun dansını izliyor ve turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz.
Sabah kahvaltısının ardından öğle yemekli Batum turu için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız olanBatum Botanik Bahçesine doğru hareket ediyoruz. Halk tarafından Mtsvane Kontshi (Yeşil Burun) olarak bilinen bölgesinde bulunan, Rus botanikçi Krasnov tarafından kurulan dünyanın 2. Büyük Batum Botanik Bahçesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Doğasıyla büyüleyici bu yeşil burunu gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimizden sonraTarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi,Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Tarihi Orta Camisi, güzel bir şehir planlaması örneği olanAvrupa Meydanında Batum şehrinin simgesi haline gelmiş olanMedea Heykeli önünde fotoğraflarımızı alırken rehberimizden Altın Post Efsanesi dinliyoruz. Sonrasında çevredeki eski Sovyet Mimarileri gördükten sonraTiyatro Meydan'ına gidiyoruz. Tiyatro meydanında 15.yy'da İtalya'da yapılanPoseidon Heykelinin benzerini görüyoruz.Drama Tiyatrosunun fotoğraflarını aldıktan sonra eski Batum Bulvarına ilerliyoruz. İlgi çekici modern mimarilerden biri olan özel tasarım nikah salonunu görüyoruz. Eski Batum Bulvarında bulunan fiskiyelerde fotoğraflarımızı aldıktan sonra deniz kenarında bir çay kahve molası veriyoruz. Gezilerimiz sonrası otele dönüyoruz. Konaklama otelde
Sabah kahvaltısının ardından öğle yemekli Makhunseti ve Gonio turu. Kaynağı Bayburt'dan gelen, Çoruh (Chorokhi) nehrinin üstünden geçipGonio (Apsaros) Kalesine varıyoruz. Hz. İsa'nın 12 havarisinden biri olan Matta'nın mezarının bulunduğu bu kaleyi gördükten sonraSovyet döneminde kullanılan atış poligonlarını panoramik olarak görüyoruz. Ardından yöresel öğle yemeğimizi almak amacı ile otantikşarap evine (Adjarian Wine House) gidiyoruz. Yemek öncesi şarap yapımı hakkında bilgi aldıktan sonra, yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası eski dönemdeki Gürcü Kraliçesi Tamar Mepe’nin yaptırmış olduğuMakhuntseti Taş Köprüsü ve bir doğa harikası olanMakhuntseti Şelalesi geziyoruz. Gezilerimiz sonrası otele dönüş.
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK393 tarifeli seferi ile saat 19:40'da İstanbul’a hareket. Saat 20:45’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu

Fiyatlar:

İki Kişilik Odada Kişi başı

299 Euro

 • 'dan başlayan fiyatlar ile

Talep Formu

Tek Kişilik Oda Fiyatı

399 Euro

 • 'dan başlayan fiyatlar ile

Talep Formu

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Batum-İstanbul arası uçak bileti
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Batum’da 3 gece tercih edilen otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Organizasyon boyunca Türkçe yerel rehberlik ve assist hizmetleri
 • Türsab Seyahat sigortası

 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları.
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Ekstra Turlar ve Müze & ören yerleri girişleri
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Önemli Not : Belirtilen fiyatlar minimum 10 kişilik gruplar için başlangıç fiyatlarıdır. Tur fiyatları gidilecek tarihe, havayolu firmasına, kişi sayısına, programa dahil olan turlara, konaklama yapılacak otel tipine ve istenilen servislerin niteliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilecektir. En uygun fiyat teklifini almak için 0850 888 8501nolu telefon numaramızdan iletişime geçebilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. Kurumsal müşteri temsilcimiz en kısa zamanda sizlerle iletişime geçecektir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir